سرخط خبرها
خانه / ایران گردی / «پیر غار»، جاذبه‌ای در بام ایران – بلیط هواپیما کیش

«پیر غار»، جاذبه‌ای در بام ایران – بلیط هواپیما کیش

خبرگزاری مهر: «پیر غار» یکی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر در استان چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود که مجموعه‌ای کامل از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است

استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های جنوب غربی زاگرس است که دارای جاذبه‌های تاریخی و گردشگری بسیاری است. شرایط توپوگرافی و اقلیمی این استان در کنار بارش‌های قابل‌توجه برف و باران  موجب ایجاد جاذبه‌های تاریخی و گردشگری تعمیرات موبایل بسیاری در این استان شده است که در نوع خود بی‌نظیر هستند.

\r\n\r\n

 «پیر غار» جاذبه‌ای در بام ایران/گذر چشمه از کنار کتیبه‌های تاریخی

\r\n

روستای ده چشمه یکی از روستاهای گردشگری استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان فارسان تور کیش نوروز 97 این استان است.
مرداس طاهری تاکید کرد: این منطقه در تابستان و بهار یکی از شلوغ ترین مراکز گردشگری استان چهارمحال و بختیاری است و سالانه هزاران نفر به این منطقه سفر می کنند.

فرماندار فارسان با اشاره به اینکه باید زمینه افزایش ورود مسافران به شهرستان فارسان فراهم شود، تاکید کرد: این شهرستان ظرفیت های گردشگری بسیاری دارد.

\r\n\r\n

 «پیر غار» جاذبه‌ای در بام ایران/گذر چشمه از کنار کتیبه‌های تاریخی

\r\n

وی تیک بان تاکید کرد: بهره گیری از ظرفیت های گردشگری از جمله «پیرغار» برای توسعه این شهرستان نیازمند سرمایه گذاری است.
فرماندار فارسان در خصوص این منطقه گردشگری در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: منطقه گردشگری تور تبریز زمینی پیر غار فارسان در کنار روستای ده چشمه قرار گرفته است و یکی از زیباترین مناطق گردشگری چهارمحال و بختیاری به شمار می رود.

در مجاور روستای ده چشمه منطقه گردشگری به نام «پیر غار» وجود دارد که به‌واسطه داشتن آثار تاریخی و گردشگری فراوان و قرار گرفتن این جاذبه‌های تاریخی و طبیعی در کنار هم شهرت بسیار زیادی پیداکرده است.

خبرگزاری مهر: «پیر غار» یکی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر تور هوایی کرمان در استان چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود که مجموعه‌ای کامل از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است.

\r\n
مسافرانی که قصد سفر به منطقه تاریخی و گردشگری پیرغار را دارند باید به شهرستان فارسان چهارمحال و بختیاری که در فاصله۷۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری است سفر کنند و با دنبال کردن تابلوهای منطقه گردشگری پیر غار به این منطقه گردشگری وارد شوند.

وی عنوان کرد: وجود کتیبه تور قشم های دوران مشروطیت، فضاهای سبز اطراف آبشار، چشمه پیرغار که جزو چشمه های قدیمی و پر آب این استان است و چشم انداز باغات اطراف از مهم ترین جاذبه های آبشار پیرغار به شمار می رود.

آبشار پیر غار از زیباترین آبشارهای فصلی این استان است که البته به دلیل قرار گرفتن در استان چهارمحال و بختیاری مدت آبدهی آن از دیگر آبشارهای فصلی کشور بیشتر است.

جاده این منطقه آسفالته بوده و این منطقه گردشگری تور لحظه آخری یزد از امکانات مختلف پارکینگ، رستوران و باغ گردشگری، فروشگاه و … نیز برخوردار است.

\r\n
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری نیز در این زمینه اظهار داشت: منطقه پیرغار یکی از بهترین جاذبه های طبیعی استان به شمار می رود که به خاطر موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت گردشگران به شمار تور اهواز زمینی می رود.

این آبشار در محیط طبیعی بسیار زیبایی واقع‌شده است و نام خود را از غاری آهکی و ناشناخته می‌گیرد که اهمیت تاریخی بسیار دارد. آبی که از همین آبشار به زمین می‌ریزد از کنار روستای ده چشمه گذشته و کشتزارهای زیادی را سیراب می‌کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: پیر غار منطقه نمونه گردشگری استان چهارمحال و بختیاری است و این منطقه قیمت تور یزد یکی از محوطه های تاریخی استان به شمار می رود.

آبشار، کتیبه‌های دوران مشروطیت، چشمه پر آب، شیرهای سنگی، باغات میوه، روستا با خانه‌های سنتی و … در منطقه پیر غار فارسان وجود دارد و این آثار تاریخی و طبیعی در کنار آب‌وهوای مطبوع و خنک منطقه موجب شده است سالانه هزاران نفر از این منطقه دیدن کنند.

\r\n\r\n

\r\n

«پیر غار» جاذبه‌ای در بام ایران/گذر چشمه از کنار کتیبه‌های تاریخی

\r\n
لزوم تور زمینی اهواز استفاده از ظرفیت های گردشگری فارسان

مرداس طاهری ادامه داد: منطقه گردشگری پیرغار ظرفیت های گردشگری بسیاری دارد که باید از این ظرفیت گردشگری استفاده بیشتری برای جذب مسافر و گردشگر داشت.

فرماندار فارسان بیان کرد: تور زمینی تبریز توسعه زیر ساخت های گردشگری در این منطقه از جمله احداث اقامتگاه ها ضروری است.

«پیر غار» منطقه نمونه گردشگری

وی تاکید کرد: این منطقه در حال حاضر از آلاچیق و روشنایی مناسب برخوردار است.

\r\n\r\n

 «پیر غار» جاذبه‌ای در بام ایران/گذر چشمه از کنار کتیبه‌های تاریخی

\r\n

مدیرکل تعمیر لپ تاپ میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه کتیبه‌های تاریخی از مهم‌ترین ظرفیت‌های این منطقه است، ادامه داد: این آثار تاریخی یکی از امتیازهای ویژه این منطقه به شمار می‌رود و باید موردحفاظت بیشتر از سوی مردم و اهالی روستا قرار گیرد.
آبشار پیرغار

\r\n
وجود سه کتیبه تور اردبیل ارزان تاریخی دوران مشروطیت از امتیازهای ویژه این منطقه به شمار می‌رود. این کتیبه‌ها، متعلق به دوره مشروطیت در دوران قاجاریه (مظفرالدین شاه) است و بر روی یک تخته‌سنگ در کوهپایه‌ای از رشته‌کوه زاگرس، در تفرجگاه پیرغار ساخته‌شده است.

درباره ی back118

همچنین ببینید

مشهورترین برج های جهان را بشناسید – بلیط هواپیما کیش

– ترجمه از حمید پاشایی: از دوران ماقبل تاریخ، برج ها به دست بشر ساخته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *