سرخط خبرها
خانه / جهان گردی / 11 مقصد گردشگری حلال در سال 2017 – بلیط هواپیما کیش

11 مقصد گردشگری حلال در سال 2017 – بلیط هواپیما کیش

گردشگری حلال یکی از روندهای سفر نوین محسوب می‌شود که به طور فوق‌العاده چشمگیری در حال گسترش است. مجوزهای حلال که به صنعت‌هایی نظیر هتل‌ها، رستوران‌ها، نوشیدنی‌های غیرالکلی، ساحل‌های خصوصی و لباس‌های شنا برای زنان و کودکان تعلق می‌گیرد، مبتنی بر قوانین شرع اسلام هستند
در ترکیه نیز بیش از 98 درصد جمعیت مسلمان هستند. این کشور مقصدی بی‌نظیر از لحاظ ترکیبی از غذاهای لذیذ، میراث تور قشم نوروز 97 فرهنگی باشکوه و باقی‌مانده‌های شکوهمند بسیاری از امپراتوری‌های گسترده و سپری شده گذشته است. علاوه بر این موارد، نوع نگاه و احساس اروپایی و فرهنگ سنتی ترکیه موجب می‌شود مسافران بسیاری جذب آن شوند. برخی از جذاب‌ترین مقاصد ترکیه‌ تنگه بسفر، مسجد سلطان احمد، کاپادوکیه و آناتولی معرفی می‌شوند. استانبول، آنتالیا و ازمیر نیز از سایر مقاصد گردشگری در این استان به‌شمار می‌روند.

\r\n

\r\n

11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n

\r\n\r\n

\r\n


اندونزی؛ قیمت تور کیش مقصدی عجیب
در رده ششم لیست مقاصد گردشگری حلال در سال جاری میلادی، مراکش با جمعیت مسلمان ۹۹ درصدی قرار دارد. این کشور به این دلیل شناخته شده است که در آن مدرنیته در کنار اسلام سنتی، غذای حلال، مساجد و محل‌های زیبا قرار قیمت تور پوکت گرفته و از این کشور برای گردشگران مسلمان و غیرمسلمان جاذبه‌های زیادی ساخته است. مراکش در میان جذاب‌ترین مقاصد سفر حلال در جهان قرار دارد. بازدیدکنندگان تجربه‌ فراموش‌نشدنی از غذاهای این کشور خواهند داشت و از اقامتگاه حلال خود در این کشور نیز لذت خواهند بود. مراکش تفریحگاه‌های حلال مجللی دارد که راحت‌ترین محل اقامت در شهرها را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. محل‌های بسیار تور تبریز زمینی زیادی نیز در این کشور مانند مسجد سلطان حسن دوم و کازابلانکا مورد بازدید گردشگران مسلمان قرار می‌گیرد.

 11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n

\r\n\r\n

\r\n


اردن؛ معروف مانند پترا
اگر مسلمانان به دنبال مقصدی با غذاهای متنوع حلال و مراکز اقامتی متعدد با استانداردهای حلال باشند، اسپانیا قیمت تور اصفهان محل خوبی برای بازدید است. چندین رستوران حلال در مادرید و سایر مقاصد گردشگری دیگر این کشور وجود دارند که برای مسلمانان خدماتی ارائه می‌کنند و غذاهایی از خاورمیانه تا جنوب آسیا را دربردارند. اسپانیا همچنین مساجد زیبایی نیز دارد که در میان آنها مسجد جامع مادرید قرار دارد. مرکز فرهنگی اسلامی مادرید نیز یکی از بزرگ‌ترین مساجد در اروپا محسوب می‌شود و تسهیلات مختلفی به گردشگران ارائه تور قشم ارزان می‌دهد. مسجد کوردوبا، کاخ سلطنتی آلکازار، کاخ ویانا و مدینه الزهرا از جمله جاذبه‌های دیگری هستند که می‌توانند مورد بازدید گردشگران مسلمان قرار گیرند.

 11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n

\r\n\r\n

\r\n


مالت؛ دروازه‌ تعطیلات تابستانی
اما کشور یازدهم در مقاصد گردشگری حلال، مالت تور لحظه آخری کرمان است که جمعیت اندکی از آن را مسلمانان تشکیل می‌دهد. این کشور رستوران‌های فراوانی با استانداردهای حلال و همچنین سواحل زیبا دارد. این جزیره کوچک در دریای مدیترانه، دروازه‌ای به سوی تعطیلات تابستانی محسوب می‌شود و با توجه به ماهیت تاریخی ساخت خانه‌هایش و دیوارهای بلند، این کشور ویلاهای بزرگ و امنیت بالایی برای گردشگران مسلمان دارد. از شهرهای مهم آن نیز می‌توان از والتا، پایتخت این کشور، تور سیشل سواحل مرداب آبی و خلیج طلایی و همچنین مرکز اسلامی مالت نام برد.

\r\n\r\n
۷۶ درصد جمعیت امارات متحده عربی را نیز مسلمانان تشکیل می‌دهند. امارات که از چندین امیرنشین تشکیل شده است، در رده دوم مقصدهای گردشگری حلال قرار گرفته است. این کشور در طول سال‌های گذشته تبدیل به یکی از مقاصد پیشرو در گردشگری حلال شده و به سرعت بسته‌های سفر در چارچوب باورها و اعتقادات اسلامی را گسترده‌تر کرده تور لحظه آخری تبریز است. مهم‌ترین شهرها و مناطقی که به گردشگران مسلمان پیشنهاد می‌شود شهرهای ابوظبی، دبی، فجیره و برخی شهرهای دیگر هستند.

\r\n\r\n

 11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n\r\n

\r\n


ترکیه؛ ترکیب تاریخ و مدرنیته
آمارها نشان می‌دهد 87 درصد جمعیت اندونزی مسلمان هستند. این کشور در رده چهارم تور شیراز زمینی گردشگری حلال قرار دارد. مناظر طبیعی عجیب، ساحل‌های بسیار زیبا، جذابیت‌های تاریخی در کنار تسهیلات فراوان برای گردشگران مسلمان از جمله مواردی هستند که سفر به اندونزی را برای این گروه مذهبی لذت‌بخش می‌کند. این کشور بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر جهان را با 17هزار و 500 جزیره حاره‌ای تشکیل می‌دهد که دارای ساحل‌هایی با سنگ‌های سفید و آب‌های فیروزه‌ای‌رنگ هستند. همین باعث شده اندونزی یک مقصد تور کیش زمینی زیبا در بین مقاصد حلال محسوب ‌شود. این کشور بهشتی طبیعی روی زمین است و ازجمله مهم‌ترین شهرهای آن نیز می‌توان به جاکارتا و سورابایا اشاره کرد؛ هرچند جزیره‌های دیگر این کشور نیز مورد بازدید قرار می‌گیرند.

 11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n

\r\n\r\n

\r\n


عربستان؛ جذاب برای زائران خانه قیمت تور بالی خدا
این کشور در مورد گردشگری غذا، اقامت و همین طور چند فرهنگی بودن و چند نژادی بودن، شهرت زیادی دارد. میراث تاریخی و فرهنگی غنی مالزی در کنار تخصص آن در صنایع حلال، موجب شده است که گردشگران ورودی به این کشور از سفر خود راضی باشند. علاوه بر آن، تفریحگاه‌های جزیره‌ای مالزی و مناظر بی‌نظیر آن تبدیل به یک مقصد جذاب برای تعطیلات شده‌اند. برخی از موارد دیگری که گردشگران را به مالزی تور یزد لحظه آخری جذب می‌کند جشن‌های سالانه گروهی و متنوع، معماری‌های سنتی، صنایع‌دستی خاص و همچنین زیبایی طبیعی خارق‌العاده این کشور است. کوالالامپور پایتخت مالزی، پنانگ و برخی شهرهای دیگر، از جمله شهرهای جذاب و توریستی مالزی به شمار می‌روند.

\r\n\r\n

 11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n\r\n

\r\n


امارات؛ تعمیر گوشی سریع در تدوین بسته‌های حلال
قطر با 5/ 77 درصد جمعیت مسلمان در رده هشتم مقاصد گردشگری حلال قرار دارد. این کشور در سال‌های اخیر در میان کشورهایی با بیشترین رشد اقتصادی بوده و در زمینه گردشگری حلال نیز تخصص کسب کرده است. در قطر که در شبه‌جزیره عربستان قرار گرفته، اقلیت‌هایی از سایر ادیان نیز زندگی می‌کنند. اخیرا این کشور به مقصدی محوری در این زمینه تبدیل شده است. قطر به برخی جاذبه‌ها تور زمینی کیش مانند موزه هنرهای اسلامی، دهکده فرهنگی کاتارا و برخی موزه‌های مهم دیگر توجه زیادی کرده است.

 11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n

\r\n\r\n

\r\n


مصر؛ میراث غنی

حدود ۹۷ درصد از جمعیت اردن مسلمان هستند و این کشور رتبه هفتم را در میان مقاصد حلال به خود اختصاص داده است. این کشور تور زمینی کرمان که شاید به دلیل شهر باستانی پترا معروف شده باشد، سرزمینی با زیبایی‌های به یاد ماندنی و متنوع است؛ به طوری که سفر به اردن مانند به عقب برگشتن در زمان است. ماسه‌های سرخ شگرف آن تا خیابان‌های شلوغ شهر امان (پایتخت اردن) در کنار صخره‌های مرتفع و جلگه‌های سنگی، بازالت‌های آتشفشانی، درختان زیتون و خرابه‌های باشکوه شهرهای پترا و جرش، همه و همه افسونی شگرف به این کشور بخشیده‌اند. شهر پترا تور مسکو در اردن ارزشمندترین گنجینه این کشور به شمار می‌آید. در کنار این جاذبه‌های معروف، جاذبه‌های گردشگری دیگری نیز در شهرهای امان و برخی شهرهای دیگر اردن وجود دارد که توریست‌ها را به خود جذب می‌کند.

 11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n

\r\n\r\n

\r\n


قطر؛ مقصد محوری حلال
نگاهی به لیست تور کرمان زمینی مذکور نشان می‌دهد به‌رغم اینکه ایران ازجمله مهم‌ترین کشورها با اکثریت جمعیت مسلمان است و از نظر انواع جاذبه‌های طبیعی، میراث‌فرهنگی و تاریخی در میان کشورهای برتر جهان قرار دارد و با وجود آنکه مسوولان بارها از تلاش برای توسعه گردشگری حلال سخن گفته‌‌اند اما گویا در حوزه جذب گردشگران حلال نتوانسته آن چنان که باید و شاید جایگاه مناسبی پیدا کند؛ تاجایی که دست‌کم در میان لیست کشورهای تور شیراز مطلوب برای توریست‌های مسلمان جای گیرد. این درحالی است که جذب گردشگران حلال می‌تواند فرصتی برای ایران باشد تا با استفاده از ظرفیت‌های خود در این حوزه، به اهداف گردشگری دست پیدا کرده و این صنعت را هرچه بیشتر تقویت کند.

\r\n\r\n

\r\n

11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n

\r\n

براساس گزارش‌های تور زمینی شیراز جهانی، حدود 61درصد جمعیت مالزی را مسلمانان تشکیل می‌دهند. این کشور از مقاصد اصلی جذب گردشگران حلال در جهان محسوب می‌شود. مالزی برای گردشگران مسلمانی که از کشورهای آسیای جنوب شرقی دیدن می‌کنند، تسهیلات خوبی فراهم می‌کند.

\r\n\r\n
گردشگری حلال یکی از روندهای سفر نوین محسوب می‌شود که به طور فوق‌العاده چشمگیری در حال گسترش است. مجوزهای حلال که به صنعت‌هایی نظیر هتل‌ها، رستوران‌ها، تور هوایی یزد نوشیدنی‌های غیرالکلی، ساحل‌های خصوصی و لباس‌های شنا برای زنان و کودکان تعلق می‌گیرد، مبتنی بر قوانین شرع اسلام هستند. با توجه به وضعیت تعطیلات و مخارج سفر، ۱۱ مقصد گردشگری حلال در سال ۲۰۱۷ از سوی برخی منابع خبری و تحلیلی معرفی شده‌اند. در صدر این کشورها مالزی قرار دارد که توانسته است ویژگی‌های مناسبی برای صنعت سفر حلال ایجاد کند. در رده‌های بعدی نیز کشورهایی مانند امارات، ترکیه، قیمت تور اردبیل اندونزی و عربستان قرار دارند. به طور کلی، کشورهای خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا در این حیطه رشد قابل ملاحظه ای داشته‌اند.

\r\n

مالزی؛ مسلمان و جاذب مسلمانان
۹۵ درصد جمعیت عربستان سعودی را مسلمانان تشکیل می‌دهند. این سرزمین زیبایی‌های طبیعی، شهرهای کهن و فرصت‌هایی در سطح جهانی در منطقه دریای سرخ دارد. با وجود شهرهای مقدس مکه و مدینه شکی باقی نمی‌ماند تور کیش لحظه آخری که عربستان سعودی در بین مهم‌ترین مقاصد گردشگران مسلمان قرار دارد و بسیاری از آنان تمایل دارند به آن کشور سفر کنند. مکه و مدینه برترین مقاصد سفر مسلمانان محسوب می‌شوند که همه ساله زائران را از همه جای جهان به خود جذب می‌کنند. علاوه بر شهرهای مقدس مکه و مدینه، شهرهای دیگر این کشور مانند جده، ریاض، دمام و تبوک نیز مورد بازدید گردشگران حلال قرار می‌گیرند.

 11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n

\r\n\r\n

\r\n


مراکش؛ تور مشهد هوایی مجلل برای مسلمانان
در این بین مصر که حدود ۹۵ درصد جمعیت آن مسلمان هستند نیز در رده نهم مقاصد گردشگری حلال در سال 2017 قرار دارد. ظرفیت این کشور به دلیل میراث‌فرهنگی و تاریخی غنی آن است که در کنار ظرفیت‌های حلال موجب می‌شود شمار زیادی از مسلمانان خواهان آن تور مشهد زمینی باشند که تعطیلات خود را در این کشور بگذرانند. مصر بهترین رستوران‌ها و غذاها را نیز دارد و از جمله مهم‌ترین اماکن دیدنی آن می‌توان به ابوالهول و اهرام اشاره کرد.

 11 مقصد حلال در سال 2017

\r\n

\r\n\r\n

\r\n


اسپانیا؛ نامسلمان اما جاذب مسلمانان

درباره ی back118

همچنین ببینید

معروف‌ترین گنبدهای جهان؛ گنبدهای ایران تا آمریکا – بلیط هواپیما کیش

– ترجمه از حمید پاشایی: گنبد، سازه ای نیم کره ای است که معمولا به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *